Teplo ze vzduchu

Vzduch je jako zdroj tepla pro tepelná čerpadla nejdostupnější, prakticky neomezený a dá se říci, že z ekologického hlediska nejvýhodnější, protože teplo odebrané vzduchu z okolí je opět do okolí vráceno tepelnými ztrátami objektu. Tepelná čerpadla odebírající teplo ze vzduchu, označovaná jako „tepelná čerpadla vzduch voda“, tedy nenarušují teplotní rovnováhu okolí. Teplo obsažené ve vzduchu se využívá přímo, výparníkem tepelného čerpadla přímo proudí venkovní vzduch.

Teplota vzduchu se v průběhu otopného období mění ve značném rozmezí. V souvislosti s tím se mění i topný výkon tepelného čerpadla a topný faktor tepelného čerpadla. Při extrémně nízkých teplotách vzduchu topný výkon i topný faktor klesá. U moderních tepelných čerpadel není zhoršení energetických parametrů výrazné. Tepelná čerpadla PZP pracují efektivně a spolehlivě do teploty okolního vzduchu až –25 °C při teplotě topného média 40/35 °C.

 

vzduch-voda-performance  
 

Tepelná čerpadla AWX Performance

Tepelná čerpadla AWX Performance představují technicky nejvyspělejší řešení systému vzduch voda. Tato tepelná čerpadla patří svými vynikajícími technickými parametry ke špičce mezi tepelnými čerpadly vzduch voda. Vyznačují se především vysokým topným faktorem, velmi nízkou hlučností, jednoduchou montáží a nízkými pořizovacími i provozními náklady. Tepelná čerpadla AWX Performance Vám nabízíme ve výkonech od 8 do 17 kW. Toto tepelné čerpadlo je kompaktní zařízení určené k instalaci vně vytápěného objektu. Tomu je přizpůsobena konstrukce dlouhodobě odolávající drsným vlivům venkovního prostředí. Díky akustické izolaci a ultratichému, elektronicky řízenému ventilátoru patří tepelná čerpadla k nejtišším na trhu. Jsou tak tichá, že se budete chodit přesvědčit, zda je Vaše tepelné čerpadlo v provozu!

tepelna-cerpadla-vzduch-voda-split

Tepelná čerpadla vzduch voda Split

Tepelná čerpadla využívající jako zdroj energie okolní vzduch jsou nejvyhledávanější typy tepelných čerpadel PZP. Po technické stránce jsou špičkou mezi tepelnými čerpadly vzduch voda. Charakterizuje je jednoduchá instalace, příznivá cena a univerzální použití pro vytápění, klimatizaci, celoroční přípravu teplé vody, ohřev vody v bazénu. Tepelné čerpadlo HPAW SPLIT ve výkonové řadě od 6 do 36 kW je použitelné pro všechny typy objektů. Z hlediska otopné soustavy je vhodné jak pro radiátory, tak pro podlahové nebo stěnové vytápění. Tepelné čerpadlo vzduch voda split představuje nejvýhodnější řešení, které doporučujeme všem zájemcům o vytápění tepelným čerpadlem.

tepelna-cerpadla-vzduch-voda-awx

Tepelná čerpadla vzduch voda AWX

Tepelná čerpadla vzduch voda „kompakt“ jsou výhodnou alternativou k technicky dokonalému provedení „split“ a nabízíme Vám je ve výkonech od 6 do 14 kW. Jsou určena k instalaci vně vytápěného objektu. Tomu je přizpůsobena konstrukce těchto tepelných čerpadel, dlouhodobě odolávající vlivům venkovního prostředí. Vlastní kompresorová část je dokonale zvukově a tepelně izolována, aby byl zajištěn bezproblémový chod zařízení a dlouhá životnost tepelného čerpadla. Kompaktní tepelné čerpadlo AWX patří k nejtišším tepelným čerpadlům ve své kategorii. K hlavním výhodám tohoto provedení patří rychlá a nenáročná montáž, což výrazně snižuje náklady na instalaci tepelného čerpadla.

 tepelna-cerpadla-vzduch-vzduch-split

Tepelná čerpadla vzduch vzduch

Zcela ojedinělý sortiment představují tepelná čerpadla typu vzduch vzduch HPAA. Tato tepelná čerpadla čerpají přírodní teplo z okolního vzduchu a vyprodukované teplo předávají cirkulací vzduchu ve vnitřním, vytápěném prostoru. Tato tepelná čerpadla jsou vhodná především pro vytápění velkoobjemových prostorů v oblasti obchodu a služeb nebo průmyslu, kde lze předpokládat značné finanční nároky na zajištění optimální teploty, například pomocí plynového nebo elektrického vytápění.